Wielkie Biografie - Script Kraków

Wielkie Biografie

STUDIO GRAFICZNE » Książki, druki » Wielkie Biografie

Wielkie biografie to tytuł serii encyklopedii wydanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Nasze studio uczestniczyło w przygotowaniu ich do druku. Każdy z tomów serii był dla nas dużym wyzwaniem. Teksty, którymi dysponował Zleceniodawca były utworzone w kodzie SGML. To sposób zapisywania rekordów w bazie danych, wykorzystywany kiedyś do tworzenia wielkich baz danych tekstowych. Popularny i używany w latach 70 ubiegłego wieku, obecnie używany bardzo rzadko. Utworzyliśmy program odczytujący tagowanie SGML i konwertujący go do formatu akceptowanego przez procesor tekstu, którym wykonujemy skład publikacji.

Pojedynczy tom zawierał średnio 800 stron tekstu i ilustracji.

Każda z książek zawiera wiele wątków tekstowych i ilustracji, jak również mnóstwo motywów graficznych i wyróżników. To mniej więcej tak, jakbyśmy składali 4 książki w jednej.

Późniejsze tomy były opracowane z wykorzystaniem źródła w XML, które w znacznym stopniu przyspiesza prace nad przygotowaniem publikacji.

Seria encyklopedii Wielkie Biografie jest jedną z wielu, które przygotowaliśmy w czasie współpracy z wydawnictwem PWN. Wykonaliśmy również: Wielkie Epoki, Wielkie Religie, Wielkie Rody i inne.

Facebook